03.08.2023

9 sierpnia – Dzień Miłośników Książek

9 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Miłośników Książek. Jest to wyjątkowa data w kalendarzu wszystkich bibliotekarzy, bibliofili oraz czytelników kochających podróże do świata książek. Święto jest okazją do popularyzacji czytelnictwa oraz refleksji związanych z historią i obecnością książek w życiu człowieka. Czytanie pozytywnie wpływa na nasz rozwój, wzbogaca wiedzę, słownictwo, wyobraźnię, kreatywność i logiczne myślenie. Jest to świetna forma relaksu poprzez naukę.

6 Śląski Festiwal Nauki

W tym roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym po raz kolejny spotkamy się podczas święta śląskiej nauki – szósta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE odbędzie się od 3 do 5 grudnia. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Library Training in English

The Main Library kindly informs that the Library training in English for the students of Czestochowa University of Technology will take place in the Main Library, Armii Krajowej Street 36 (II floor, room 309), on 19th November 2022 (Saturday), from 10.00 to 11.00. Registrations for the library training only via e-mail: justyna.berdys@pcz.pl. We kindly invite you!

29 października - Dzień Internetu

Dnia 29 października obchodzimy Dzień Internetu. Internet jest jednym z największych i przełomowych wynalazków XX wieku, który zrewolucjonizował i zmienił nasz świat bezpowrotnie. Przez lata sieć komputerowa ewoluowała i rozrosła się, tworząc infrastrukturę, bez której współcześnie nie wyobrażamy sobie życia. Dzień, który uważa się za początek Internetu, to 29 października 1969.

26.09.2022

26 września – Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Święto to zostało ustanowione w 2001 r. przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej podczas obchodów Europejskiego Roku Języków

26.09.2022

Godziny pracy Biblioteki Głównej i Bibliotek Wydziałowych Politechniki Częstochowskiej od dnia 01.10.2022 r.