Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy (CIOP - PIB)

Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej zaprasza do zapoznania się z ofertą wydawniczą Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego (CIOP-PIB). Informujemy, że w Czytelni Ogólnej Biblioteki Głównej, dostępne są publikacje będące zestawieniami polskojęzycznych i obcojęzycznych źródeł informacji z zakresu zagrożeń w środowisku pracy.

Wsparcie programowe dla osób z niepełnosprawnościami

Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej zaprasza do korzystania z zasobów elektronicznych baz danych dostępnych w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki oraz Bibliotek Cyfrowych.

5 czerwca – Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Światowy Dzień Ochrony Środowiska znany też jako Światowy Dzień Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 5 czerwca 1972 r. w Sztokholmie. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi świata na problemy związane z zanieczyszczeniem i ochroną środowiska naturalnego, podnoszenie świadomości ekologicznej, a także pobudzenie ludzi do aktywnej działalności proekologicznej.

Piknik naukowy Politechniki Częstochowskiej

27 maja 2022 roku na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie przy ul. Dąbrowskiego odbył się Piknik Naukowy Politechniki Częstochowskiej. Wydarzenie pod patronatem JM Rektora Politechniki Częstochowskiej prof. dr. hab. inż. Norberta Sczygiola i Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, skierowane było do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych regionu częstochowskiego i okolic.

Ogłoszenie

Uprzejmie informujemy, że w dniach 29.02.2024 i 1.03.2024 Biblioteka Wydziału Elektrycznego będzie czynna w godz. od 11.00 do 15.00

26 kwietnia – Światowy Dzień Własności Intelektualnej

26 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Własności Intelektualnej. Jest to święto ustanowione przez Światową Organizację Własności Intelektualnej - WIPO, zajmującą się koordynacją i tworzeniem regulacji dotyczących systemu ochrony własności intelektualnej, a także świadczeniem pomocy prawnej i technologicznej. Organizacja ta, zrzesza aktualnie 193 państwa, w tym Polskę od 1975 roku.