9 sierpnia – Światowy Dzień Miłośników Książek

08.08.2024 Ogłoszenie

9 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Miłośników Książek, będący świętem promującym czytelnictwo jako aktywność o wartości edukacyjnej, kulturalnej i rozrywkowej. Jest to doskonała okazja, by celebrować piękno słów, dzielić się swoimi ulubionymi lekturami i inspiracjami czytelniczymi oraz zachęcać innych do odkrywania magicznego świata książek. Czytanie pomaga nam samodoskonalić się i poszerzać wiedzę oraz rozwijać naszą wyobraźnię, stając się nieocenionym źródłem inspiracji i rozrywki. Z okazji święta biblioteki na całym świecie organizują różne akcje, warsztaty, wspólne czytanie czy spotkania z autorami. W mediach społecznościowych także można znaleźć wiele wpisów miłośników czytelnictwa, związanych z tym dniem. Każdy, kto identyfikuje się ze świętem książek, może użyć hasztagu #BookLoversDay w serwisie społecznościowym.

Z okazji Światowego Dnia Miłośników Książek życzymy wszystkim Czytelnikom radości z czytania, pięknych chwil spędzonych z książką, fascynujących podróży po świecie literatury.