29 października - Dzień Internetu

Dnia 29 października obchodzimy Dzień Internetu. Internet jest jednym z największych i przełomowych wynalazków XX wieku, który zrewolucjonizował i zmienił nasz świat bezpowrotnie. Przez lata sieć komputerowa ewoluowała i rozrosła się, tworząc infrastrukturę, bez której współcześnie nie wyobrażamy sobie życia. Dzień, który uważa się za początek Internetu, to 29 października 1969.

03.10.2022

Webinarium Urzędu Patentowego pt: Egzekwowanie praw własności intelektualnej przez Krajową Administrację Skarbową”

Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w webinarium pt: Egzekwowanie praw własności intelektualnej przez Krajową Administrację Skarbową” dnia 4 października 2022 r. (wtorek) o godz. 13:00, które poprowadzi doświadczony pracownik Departamentu Ceł Ministerstwa Finansów Pan Artur Wojciechowski.

26.09.2022

26 września – Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Święto to zostało ustanowione w 2001 r. przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej podczas obchodów Europejskiego Roku Języków

26.09.2022

Godziny pracy Biblioteki Głównej i Bibliotek Wydziałowych Politechniki Częstochowskiej od dnia 01.10.2022 r.

25 września - Dzień Budowlańca

Dnia 25 września obchodzimy Dzień Budowlańca, będący świętem o długich tradycjach, sięgających jeszcze czasów przedwojennych. Obecnie w Dniu Budowlańca odbywają się w całej Polsce spotkania władz miast z pracownikami firm zrzeszonych w Izbie Budowlanej. W czasie uroczystości zostają wręczone specjalne odznaczenia za długoletnią służbę.

Piknik Naukowy w MEDIATECE

W dniu 04.06.2022 roku, z inicjatywy Urzędu Miasta i Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka, w gmachu piotrkowskiej Mediateki 800-lecia, odbył się Rodzinny Piknik Naukowy z Politechniką Częstochowską.