13.05.2024

Informacja o braku dostępu do niektórych plików w serwisie Wirtualnej Biblioteki Nauki

W związku z pożarem na ul. Marywilskiej w Warszawie i odcięciem prądu w okolicy, w tym dla Centrum Komputerowego Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego na ul. Kupieckiej, tymczasowo brak jest dostępu do plików znajdujących się na serwerze vls.icm.edu.pl linkowanych z serwisu wbn.icm.edu.pl

Znaczenie praw własności intelektualnej dla MŚP

Urząd Patentowy RP ma przyjemność zaprosić Państwa na konferencję online pt. "Znaczenie praw własności intelektualnej dla MŚP", która odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2024 roku, o godzinie 10.00.

19 lutego Dzień Nauki Polskiej

Dnia 19 lutego, w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika – jednego z największych polskich odkrywców i naukowców, obchodzimy święto - Dzień Nauki Polskiej. Ustawę o ustanowieniu Dnia Nauki Polskiej Sejm RP przyjął 9 stycznia 2020 r. w uzasadnieniu podając, że jest to: „wyraz najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”.

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami zaprasza studentów, doktorantów z niepełnosprawnościami oraz osoby ze szczególnymi potrzebami do skorzystania z oferowanych form wsparcia.

11 lutego – Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

11 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją A/RES/70/212 w dniu 22 grudnia 2015 roku, a jego pierwsze obchody odbyły się w roku 2016.

Kolejne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w Bibliotece Głównej PCz

Dzięki uprzejmości Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami Politechniki Częstochowskiej, Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej dysponuje rampami podjazdowymi antypoślizgowymi oraz rampami podjazdowymi teleskopowymi.