10.05.2022

Nowe książki w ofercie IBUK Libra

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, dla czytelników platformy IBUK Libra przygotował niespodziankę – dostęp do 71 publikacji nowości Wydawnictwa Naukowego PWN i wydawnictwa Lekarskiego PZWL . Książki będą dostępne w okresie 10-30.05.2022 r.

Relacja ze Światowego Dnia Własności Intelektualnej

Z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej – IP DAY 2022 (World Intellectual Property Day) w dniu 26 kwietnia 2022 roku w Czytelni Zbiorów Specjalnych Biblioteki Głównej Politechniki Częstochowskiej odbył się wykład otwarty pt. „Praktyczne aspekty ochrony własności intelektualnej w szkolnictwie wyższym”.

Światowy Dzień Własności Intelektualnej

Konkurs na MASKOTKĘ

Zaprojektuj MASKOTKĘ dla Politechniki Częstochowskiej

12.04.2022

Dr hab. Dagmara Bubel Przewodniczącą Zarządu Sekcji Bibliotek Szkół Wyższych przy Zarządzie Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Katowicach

Miło nam poinformować, że Pani dr hab. Dagmara Bubel - dyrektor Biblioteki Głównej Politechniki Częstochowskiej została wybrana na Przewodniczącą Zarządu Sekcji Bibliotek Szkół Wyższych przy Zarządzie Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Katowicach i pokieruje pracą Sekcji w kadencji 2021-2025.

Programy publikowania otwartego

Zgodnie z Komunikatem z dnia 7.04.2022 r. zamieszczonym na stronach Wirtualnej Biblioteki Nauki uprzejmie informujemy, że programy publikowania otwartego działają na razie wedle wcześniejszych ustaleń.