13.07.2023

Kolejne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Dzięki uprzejmości Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami Politechniki Częstochowskiej wszystkie pomieszczenia w Bibliotece Głównej zostały oznakowane informacyjnymi tabliczkami z napisami w alfabecie Braille’a, a na każdym piętrze w budynku Biblioteki zostały zamontowane tyflomapy pomocne w orientacji przestrzennej dla osób niewidomych i słabowidzących.

System Biblioteczny KOHA

Uprzejmie informujemy, że w Bibliotece Głównej Politechniki Częstochowskiej wdrożony został nowy Zintegrowany System Biblioteczny KOHA.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

W celu zapewnienia jak najbardziej przyjaznych warunków pracy i jak najlepszego samopoczucia swoim Użytkownikom, a w szczególności osobom z niepełnosprawnościami, Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej proponuje kolejne udogodnienie mające spełnić to zadanie.

12.04.2022

Dr hab. Dagmara Bubel Przewodniczącą Zarządu Sekcji Bibliotek Szkół Wyższych przy Zarządzie Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Katowicach

Miło nam poinformować, że Pani dr hab. Dagmara Bubel - dyrektor Biblioteki Głównej Politechniki Częstochowskiej została wybrana na Przewodniczącą Zarządu Sekcji Bibliotek Szkół Wyższych przy Zarządzie Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Katowicach i pokieruje pracą Sekcji w kadencji 2021-2025.