Konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki

Główny Urząd Statystyczny ogłasza konkurs na pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki. Uczestnikami Konkursu mogą być: absolwenci studiów wyższych drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich - w części dotyczącej najlepszej pracy magisterskiej z zakresu statystyki, absolwenci studiów doktoranckich - w części dotyczącej najlepszej pracy doktorskiej.

Książki w języku ukraińskim Українські книжки

Biblioteka Główna uprzejmie informuje o możliwości korzystania z książek on-line pomagających osobom z Ukrainy w nauce języka polskiego. Publikacje udostępniają: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Wydawnictwo PONS, Wydawnictwo EDGARD

07.03.2022

Zamknięcie programu OA Springer 2019-2021

Zgodnie z Komunikatem z dnia 14 lutego 2022 r. zamieszczonym na stronach Wirtualnej Biblioteki Nauki, informujemy, iż liczba dostępnych artykułów w programie publikowania otwartego Springer została osiągnięta i program w ramach licencji krajowej Springer 2019-2021 został zamknięty.

TYDZIEŃ E-KSIĄŻKI

Biblioteka Główna oraz IBUK Libra zapraszają na TYDZIEŃ E-KSIĄŻKI Z okazji zbliżającego się Tygodnia e-książki, który w tym roku przypada w dniach 6-12 marca, IBUK Libra przygotował dla swoich czytelników pakiet dodatkowych publikacji z następujących kategorii: Literatura kobieca, Literatura popularnonaukowa, Poradniki. Publikacje będą dostępne w dniach 6-12 marca br.

Informacja Urzędu Patentowego

UWAŻAJ NA FAŁSZYWE DECYZJE, ŚWIADECTWA OCHRONNE, UPOMNIENIA! NIE POCHODZĄ Z URZĘDU PATENTOWEGO RP! Informujemy, że pojawiły się nowe przypadki wyłudzania środków pieniężnych od Klientów Urzędu Patentowego RP. Oszuści wysyłają fałszywe decyzje/upomnienia wzywające do wniesienia opłaty za udzielenie ochrony, przy czym żądane kwoty określane są w EURO, a numery rachunków bankowych wskazują, iż konta bankowe zostały założone w Niemczech.

Na specjalne życzenie naszych Czytelników!

Na specjalne życzenie naszych Czytelników! Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej przedstawia nowość w zasobach Biblioteki – księgozbiór beletrystyczny.