Książki w języku ukraińskim Українські книжки

10.03.2022 Ogłoszenie

Biblioteka Główna uprzejmie informuje o możliwości korzystania z książek on-line pomagających osobom z Ukrainy w nauce języka polskiego.

Publikacje udostępniają:

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Wydawnictwo PONS

Wydawnictwo EDGARD

Dla dzieci, pełne treści książek (E-book) w języku ukraińskim, dostępne są dzięki Stowarzyszeniu Osvitoria które pomaga zmieniać i rozwijać edukację na Ukrainie. Książki są dostępne dzięki porozumieniu z ukraińskimi wydawcami.

E-booki można pobierać bezpośrednio na stronie lub tutaj.

Ukraińskie podręczniki matematyczne online

Na stronie Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy oraz Instytutu Modernizacji Treści Edukacyjnych są dostępne cyfrowe wersje podręczników dla wszystkich klas (1-9) oraz materiały dydaktyczne które pomogą ukraińskim uczniom, w tym słowniki (również ukraińsko-polski). Przydatne materiały dostępne są na stronach:

Українські книжки

Головна Бібліотека інформує про можливість користуватися онлайн книжками які допоможуть особам з України у вивченні польської мови.

Доступ до публікацій надають:

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Wydawnictwo PONS

Wydawnictwo EDGARD

Для дітей повний зміст книжок в електронному форматі українською мовою, є в доступі завдяки асоціації Osvitoria яка допомагає змінювати та розвивати освіту в Україні. Книжки є у вільному доступі завдяки порозумінню з українськими видавцями.

Електронні книги можна завантажити безпосередньо на сайті і тут

Українські підручники з математики онлайн

1. Електронні версії підручників
  2. Електронні підручники