Dodatkowe szkolenia biblioteczne

Biblioteka Główna uprzejmie informuje, iż dodatkowe szkolenia biblioteczne dla studentów I roku studiów stacjonarnych odbywać się będą w Bibliotece Głównej al. Armii Krajowej 36 (II piętro, pokój 309), w dniach 01.12.23 (piątek) i 02.12.23 (sobota), w godzinach 9.00 - 10.00 Serdecznie zapraszamy!

Otwarcie Fabryki Pomysłów

W Bibliotece Głównej Politechniki Częstochowskiej 20 listopada 2023 została otwarta „Fabryka Pomysłów”. Uroczystego otwarcia dokonał Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol oraz Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Ogłoszenie

Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej uprzejmie informuje, iż w dniu 28.11.2023 w godz. 12.00 - 15.00 w Bibliotece Głównej al. Armii Krajowej 36 w pok. 305 (II piętro) będzie pełnił dyżur Rzecznik Patentowy Krzysztof Górak. Serdecznie zapraszamy.

9 listopada – Europejski Dzień Wynalazcy

Dnia 9 listopada obchodzimy Europejski Dzień Wynalazcy. Pomysłodawcą święta jest berliński wynalazca i przemysłowiec Gerhard Muthenhaller. Z wynalazkami spotykamy się w życiu codziennym, w każdej dziedzinie życia. Ich powstaniu od zawsze towarzyszyło dążenie do ułatwienia, usprawnienia i podniesienia jakości ludzkiego życia, pracy i odpoczynku.

Listopadowe webinaria EBSCO

Biblioteka Główna zaprasza na webinaria organizowane przez EBSCO, które odbędą się w dniach 7 listopada - 28 listopada 2023 r. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

25.10.2023

Seminarium Springer Nature Virtual Summit "Books Now and in the Future: Accessible, Relevant, and Innovative"

Biblioteka Główna zaprasza na seminarium Springer Nature Virtual Summit "Books Now and in the Future: Accessible, Relevant, and Innovative", które odbędzie się 8 listopada 2023 r. w godzinach 12:00 - 14:15 (CET) na platformie zoom.