20.10.2023

19 października 2023 roku w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w Audytorium Fizyki imienia Profesora Szczepana Szczeniowskiego Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej odbyło się XIX Regionalne Forum Bibliotekarzy w Częstochowie „Biblioteka – szczęśliwe miejsce pełne wyobraźni i kreatywności".

20.10.2023

Tydzień Otwartego Dostępu 2023 w Bibliotece Głównej Politechniki Częstochowskiej

Tematem przewodnim tegorocznego Międzynarodowego Tygodnia Otwartego Dostępu, przypadającego na okres 23-29 października 2023 r., jest „Społeczność nad komercyjnością”.

19.10.2023

"Patenty na uczelni - jakie rozwiązania podlegają ochronie i w jaki sposób zabezpieczyć prawa twórcy"

Biblioteka Główna i Ośrodek Informacji Patentowej zapraszają na wykład Rzecznika Patentowego Pani mgr Magdaleny Filipek - Marzec.

Książkowanie

Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej zaprasza do udziału w kolejnej edycji Książkowania, które odbędzie się w dniu 21.10.2023 w Akademickim Centrum Kultury.

14 października – Światowy Dzień Normalizacji

14 października corocznie obchodzony jest Światowy Dzień Normalizacji, będący hołdem dla ekspertów z całego świata opracowujących normy międzynarodowe.

Przysposobienie biblioteczne

Uprzejmie informujemy, że Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku studiów stacjonarnych w roku akademickim 2023/2024 odbywa się w Bibliotece Głównej, al. Armii Krajowej 36, piętro II, pok. 309.