05.09.2024

Dostęp testowy do AI-Web of Science Research Assistant

Uprzejmie informujemy, że firma Clarivate, dostawca Web of Science, zaoferowała bezpłatny dostęp testowy do nowego narzędzia AI-Web of Science Research Assistant.

Spotkanie autorskie z Panią Kornelią Golombek

Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Panią Kornelią Golombek, które odbędzie się 24 maja 2024 o godz. 13.00 w Czytelni Zbiorów Specjalnych w budynku Biblioteki Głównej, Armii Krajowej 36, II piętro, pok. 309.

8 Maja – Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

W dniu 8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 r. Organizacja ta, powstała w 1917 r. z inicjatywy dyrektorów warszawskich bibliotek, historyków, bibliofilów i bibliotekarzy, a jej pierwszym przewodniczącym był Ignacy Tadeusz Baranowski, wybitny historyk i dyrektor Biblioteki Ordynacji Krasińskich.

Dostęp testowy do narzędzia SciFlow

Biblioteka Główna zaprasza do testowania narzędzia do edycji i automatycznego formatowania tekstu w dowolnym języku SciFlow.

Dostęp testowy do bazy De Gruyter eBooks

Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej zaprasza do korzystania z dostępu testowego do bazy De Gruyter.

Listopadowe webinaria EBSCO

Biblioteka Główna zaprasza na webinaria organizowane przez EBSCO, które odbędą się w dniach 7 listopada - 28 listopada 2023 r. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.