17.09.2024

Stypendium dla osób niepełnosprawnych - semestr zimowy 2024/2025

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami zaprasza do składania wniosków o stypendium dla osób niepełnosprawnych.

11.09.2024

Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025

Zapraszamy na Inaugurację roku akademickiego 2024/2025 - 01.10.2024 r. godz. 10:00 klub "Politechnik"

26.08.2024

SciVal Certification Program

W imieniu Elsevier zapraszamy do wzięcia udziału w 6-tygodniowym kursie SciVal Certification Program.

08.08.2024

9 sierpnia – Światowy Dzień Miłośników Książek

9 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Miłośników Książek, będący świętem promującym czytelnictwo jako aktywność o wartości edukacyjnej, kulturalnej i rozrywkowej. Jest to doskonała okazja, by celebrować piękno słów, dzielić się swoimi ulubionymi lekturami i inspiracjami czytelniczymi oraz zachęcać innych do odkrywania magicznego świata książek.

Ogłoszenie

Godziny pracy Biblioteki Głównej i Bibliotek Wydziałowych w okresie od 1.07.2024 do 30.09.2024

XXVII Zjazd Konferencji Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich

W dniach 6-7 czerwca 2024 roku w Audytorium Fizyki imienia Profesora Szczepana Szczeniowskiego Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej odbył się XXVII Zjazd Konferencji Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich. Na zaproszenie Prorektora ds. Nauki prof. dr hab. Jerzego Wysłockiego w spotkaniu uczestniczyli Dyrektorzy bibliotek uczelni wyższych, zaproszeni goście i przedstawiciele firm współfinansujących to wydarzenie.