Jesienna seria webinariów Elsevier

06.09.2022 Szkolenia online
13 września 2022 godz. 11:30 - ScienceDirect w dydaktyce - webinarium dla nauczycieli akademickich i bibliotekarzy - rejestracja

Dowiedz się, jak wykorzystać platformę ScienceDirect by wspomagać proces dydaktyczny i pomóc swoim studentom i czytelnikom biblioteki w zdobywaniu wiedzy. Poznaj pomysły na wykorzystanie ScienceDirect, funkcjonalności platformy oraz możliwości pracy z pełnym tekstem podczas zajęć w bibliotece i na uczelni. Znajdź inspirację do pracy jako nauczyciel, szkoleniowiec, bibliotekarz i zdobądź garść porad i dobrych praktyk. Urozmaicaj swoje zajęcia ciekawymi treściami, które możesz znaleźć w czasopismach naukowych, ebookach i innych materiałach wydawanych przez Elsevier. Wykorzystaj zasoby elektroniczne w pracy ze słuchaczami na różnym etapie nauki, od studentów, przez doktorantów, oraz aż do wspierania bardziej doświadczonej kadry naukowców.

14 września 2022 godz. 12:30 - Wyzwania bibliotek - edukacja informacyjna. Dyskusja – rejestracja

Weź udział w dyskusji, w której bibliotekarze podzielą się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu zajęć w zakresie edukacji informacyjnej. Podczas wydarzenia poruszymy zagadnienia dydaktyki bibliotecznej, temat wyzwań i problemów związanych z prowadzeniem działalności edukacyjnej bibliotek na uczelni, poszukamy dobrych praktyk z życia bibliotekarzy-trenerów. Celem dyskusji jest wymiana doświadczeń z różnych ośrodków i wspólna rozmowa o tym, jak sobie radzić w czasie ciągłych zmian, pracy w trybie hybrydowym lub zdalnej, w tzw. nowej normalności.

27 września godz. 10:00 - Porozmawiajmy o profilach - Scopus Instiution Profile Wizard bez tajemnic – rejestracja

Podczas webinarium dowiesz się, w jaki sposób zorganizowane są zasady w Scopusie oraz jakie są dostępne opcje monitorowania i wprowadzania poprawek. Jak uzyskać dostęp do IPW, jak pracować z IPW i jak przeprowadzić inne poprawki poza IPW.

12 października 2022 godz. 11:30 - Analiza i zarządzanie strukturą instytucji na przykładzie bazy Scopus i narzędzia SciVal - rejestracja

Dołącz do nas, aby porozmawiać o efektywnych sposobach zarządzania i analizy struktury instytucjonalnej za pośrednictwem bazy Scopus oraz narzędzia Scival.

26 października 2022 godz. 11:30 - Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDG) - jak w prosty sposób można ukazać wkład w potrzeby społeczeństwa – rejestracja

Podczas webinaru uczestnicy dowiedzą się, jak SDG są prezentowane w rozwiązaniach analitycznych Elsevier i jak te informacje mogą być wykorzystane do dalszej oceny wkładu.

22 listopada 2022 godz. 11:30 - Jak napisać i opublikować artykuł. Szkolenie dla autorów – rejestracja

Podczas warsztatów autorskich dostarczymy porady i wskazówki dla autorów, które mogą pozytywnie wpłynąć na poprawę jakości manuskryptów, a tym samym zwiększyć szanse na przyjęcie prac do publikacji w renomowanych, międzynarodowych czasopismach.

23 listopada 2022 godz. 11:30 - Jak mądrze wybrać czasopismo. Szkolenie dla autorów – rejestracja

Podczas webinarium zapoznamy autorów z dobrymi praktykami w zakresie wyboru czasopism do czytania i publikowania w oparciu o sprawdzone źródła i informacje. Pokażemy, jak posługiwać się dostępnymi narzędziami i wskaźnikami bibliometrycznymi umożliwiającymi znalezienie, wybór i ocenę czasopism naukowych w wybranych dyscyplinach naukowych oraz w oparciu o tematy badawcze. Uczestnicy poznają zasady, o których należy pamiętać przy stosowaniu wskaźników bibliometrycznych, a także dowiedzą się, jakie narzędzia warto stosować, aby mądrze wybrać dobre czasopismo do publikacji własnej pracy badawczej.

24 listopada 2022 godz. 11:30 - Dobre praktyki dla autorów publikacji naukowych. Dyskusja – rejestracja

Dołącz do nas podczas dyskusji na temat pisania i publikowania artykułów naukowych. Panelistami będą wybrani autorzy z Polski, którzy z sukcesem opublikowali artykuły w cenionych czasopismach Elsevier. Podczas spotkania z autorami porozmawiamy na tematy takie jak ulepszanie procesu pisania prac naukowych, dobre praktyki z publikowania artykułów w czasopismach naukowych o wysokiej reputacji, czy porady dotyczące wzmacniania widoczności dorobku naukowego autora i jego rozpoznawalności w środowisku naukowym.

29 listopada 30 listopada 1 grudnia 2022 godz. 10:00 - SciVal Camp Polska 2022 - edycja jesienna - rejestracja

SciVal Camp Polska to seria 3 dedykowanych spotkań poświęconych tematyce praktycznego wykorzystania możliwości narzędzia SciVal. Wydarzenia zaplanowane są w dniach 29 listopada - 1 grudnia 2022 r., startują o godzinie 10:00, a czas trwania to 90 minut. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

8 grudnia 2922 godz. 11:30 - Raport potrzebny od zaraz - jak pozyskiwać informacje w prosty sposób – rejestracja

Badacze i zarządzający obszarem badań naukowych dowiedzą się, jak przygotowywać raporty z wyników badań za pomocą Scopus i SciVal oraz unikać typowych błędów.

13 grudnia 2022 godz. 10:00 - Elsevier "on air" - Paula i Bartek odpowiadają na wasze pytania - rejestracja

Nowa seria spotkań z użytkownikami. Podczas webinarium „on air” odpowiadamy na Wasze pytania w sposób interaktywny.

Zapraszamy również do odwiedzenia Training Hub  gdzie znajduje się regularnie aktualizowana lista webinariów prowadzonych w języku polskim oraz nagrania przeprowadzonych już szkoleń.