Biblioteka dla osób z niepełnosprawnościami

Znaczniki TOTUPOINT emitują dźwięk, dzięki czemu możliwe jest lokalizowanie obiektów słuchem. Dźwięk znaczników składa się z sekwencji tonów oraz krótkich informacji głosowych. Sekwencja tonów przyciąga uwagę użytkownika, natomiast informacja słowna nazywa miejsce oznakowane znacznikiem. W ten sposób znaczniki pozwalają zlokalizować i zidentyfikować obiekty w przestrzeni.

system_totupoint_w_bibliotece.jpg

wejscie_do_budynku_biblioteki_glownej.jpg

Ponadto poręcze zostały wyposażone w informacyjne nakładki brajlowskie.

znacznik_braj_na_poreczy_schodow_wejsciowych.jpg     oznaczenie_brajlowskie_na_poreczy_schodow.jpg

porecz2-1.jpg

nakladka_brajlowska_na_poreczy_schodow.jpg

W budynku Biblioteki, w holu przy portierni został zawieszony Defibrylator AED. Jest to urządzenie medyczne, używane w sytuacji zagrożeń życia i zdrowia podczas nieszczęśliwych zdarzeń nagłego zatrzymania krążenia. Urządzenie analizuje pracę serca i w przypadku konieczności, za pomocą elektrod defibrylacyjnych, dostarcza do niego określoną energię elektryczną. Szansa na uratowanie życia ludzkiego z wykorzystaniem tego urządzenia sięga nawet 70%.

defibrylator_w_holu_glownym_biblioteki.jpgdefibrylator_w_bibliotece.jpg