15.05.2024

Webinarium „Zarzut naruszenia praw autorskich w postępowaniu w sprawie sprzeciwu wobec zgłoszenia znaku towarowego”

Urząd Patentowy RP ma przyjemność zaprosić Państwa na webinarium pt. „Zarzut naruszenia praw autorskich w postępowaniu w sprawie sprzeciwu wobec zgłoszenia znaku towarowego”,

13.05.2024

Informacja o braku dostępu do niektórych plików w serwisie Wirtualnej Biblioteki Nauki

W związku z pożarem na ul. Marywilskiej w Warszawie i odcięciem prądu w okolicy, w tym dla Centrum Komputerowego Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego na ul. Kupieckiej, tymczasowo brak jest dostępu do plików znajdujących się na serwerze vls.icm.edu.pl linkowanych z serwisu wbn.icm.edu.pl

Serwisy Platformy Otwartej Nauki

Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej zaprasza do korzystania z Repozytoriów Otwartych Danych Badawczych. Korzystanie z repozytoriów jest bezpłatne i umożliwia udostępnianie danych badawczych zgodnie ze światowymi standardami między innymi zasadą FAIR.

Ogłoszenie

Zachęcamy do udziału w badaniu wpływu bazy danych BazTech na użytkowników. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie kilka minut. Badanie ma na celu określić znaczenie bazy dla edukacji, nauki i pracy zawodowej.

26 kwietnia – Światowy Dzień Własności Intelektualnej

Światowy Dzień Własności Intelektualnej obchodzony jest corocznie 26 kwietnia – od 2001 roku. Ma on upamiętniać wejście w życie konwencji z 1970 r., na mocy której została utworzona Światowa Organizacja Własności Intelektualnej.

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiony został w 1995 roku, na 28 Sesji Konferencji Generalnej UNESCO. Książka to nie tylko źródło wiedzy, ale również sposób na rozwijanie wyobraźni, kształtowanie postaw i wartości, a także sposób na odpoczynek i relaks. Święto promuje również ochronę własności intelektualnej i poszanowanie praw autorskich twórców.