„Książkowanie w Bibliotece Głównej Politechniki Częstochowskiej”

23.02.2023 Ogłoszenie

W dniu 19.02.2023 r. w godzinach od 10.00 do 13.00 w budynku Biblioteki Głównej Politechniki Częstochowskiej przy al. Armii Krajowej 36 miało miejsce wydarzenie znane już lokalnej społeczności  pod nazwą „Książkowanie.” Wydarzenie, którego organizatorem po raz pierwszy była Biblioteka Główna, odbyło się pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norberta Sczygiola, z zaszczytnym udziałem Prorektora ds. nauki prof. dr hab. inż. Jerzego  Wysłockiego. W akcji „Książkowania”, której ideą jest ratowanie książek przed zniszczeniem poprzez możliwość ich sprzedaży, wymiany lub oddania, mógł wziąć udział bezpłatnie każdy hobbysta i miłośnik książek. Wśród uczestników nie zabrakło pomysłodawcy inicjatywy „Książkowania” antykwariusza Zbigniewa Biernackiego. Oprócz licznych indywidualnych wystawców, w wydarzeniu uczestniczyło Częstochowskie Towarzystwo Galeria Literacka. Wystawcy oferowali własne kolekcje książek, czasopisma, lektury i podręczniki szkolne, płyty DVD, monety i zegarki. Biblioteka Główna jako największa Biblioteka techniczna w regionie, przedstawiła bogatą ofertę książek naukowych z zakresu nauk ścisłych, humanistycznych, architektury, sztuki, literaturę popularnonaukową, fantastyczną, beletrystyczną, biografie, słowniki, poradniki, przewodniki, komiksy, wydawnictwa albumowe oraz czasopisma. Swoje stoisko miał także  Ośrodek Informacji Patentowej Politechniki Częstochowskiej,  popularyzujący wiedzę z zakresu normalizacji, patentów i własności intelektualnej oraz promujący bezpłatne publikacje Urzędu Patentowego. Uczestnikiem „Książkowania” było też Wydawnictwo Politechniki Częstochowskiej prezentujące wielodziedzinowe podręczniki akademickie, monografie, skrypty i inne publikacje pracowników naukowych Uczelni. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Częstochowy, pozwalając każdemu odwiedzającemu na znalezienie ciekawej oferty dla siebie. „Książkowanie” było okazją do współpracy społeczności akademickiej Politechniki Częstochowskiej z mieszkańcami miasta i regionu.