Aktualizacja bazy BIBLIO

Uprzejmie informujemy, iż została zakończona aktualizacja nowej punktacji dla czasopism w bazie BIBLIO za lata 2019-2021.

Nowe Logo Biblioteki Głównej Politechniki Częstochowskiej

Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej prezentuje nowe Logo

Ogłoszenie

Uprzejmie informujemy, że dnia 05.07.2023 r. (środa) Biblioteka Główna oraz Biblioteki Wydziałowe czynne będą do godziny 14.30

Tydzień OPEN ACCESS

Informujemy, że w dniach 25 - 31 października 2021 roku, na całym świecie obchodzony jest Open Access Week. Tegoroczny, XII Tydzień Otwartej Nauki organizowany jest pod hasłem: „It Matters How We Open Knowledge: Building Structural Equity”. Zaproponowany temat powiązany jest z rekomendacjami UNESCO, stanowiącymi przełomowy krok w kierunku ustanowienia globalnych celów, podstaw i standardów otwartej nauki.

Przysposobienie biblioteczne

Uprzejmie informujemy, że Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku studiów stacjonarnych w roku akademickim 2021/2022 odbywa się w Bibliotece Głównej, Al. Armii Krajowej 36 II piętro pok. 309. Dodatkowych informacji udzielają: Urszula Knop e-mail: urszula.knop@pcz.pl tel. 34 32 50 381, Alicja Paruzel e-mail: alicja.paruzel@pcz.pl tel. 34 32 50 958.

Biblioteka Nauki

Biblioteka Główna uprzejmie informuje o nowej odsłonie platformy Biblioteki Nauki. Platforma udostępnia w sposób nieodpłatny i otwarty pełne teksty publikacji naukowych. Jest prowadzona przez ICM UW we współpracy z wydawcami oraz bazami indeksującymi. Zawartość obejmuje pełne teksty ponad 400 000 artykułów oraz książek naukowych.