Tydzień OPEN ACCESS

26.10.2021 Ogłoszenie
Plakat Tygodnia Otwartej Nauki

Informujemy, że w dniach 25 - 31 października 2021 roku, na całym świecie obchodzony jest  Open Access Week. Tegoroczny, XII Tydzień Otwartej Nauki organizowany jest pod hasłem:

„It Matters How We Open Knowledge: Building Structural Equity”.

Zaproponowany temat powiązany jest z rekomendacjami UNESCO, stanowiącymi przełomowy krok w kierunku ustanowienia globalnych celów, podstaw i standardów otwartej nauki.

Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej kolejny raz aktywnie włącza się w obchody tego wydarzenia i zaprasza studentów oraz doktorantów Politechniki Częstochowskiej do Punktu Informacyjnego Open Access przy Oddziale Informacji Naukowej (II piętro, pok. 310), w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących m.in.: idei Open Access, zasobów otwartych czasopism i doktoratów, bibliotek cyfrowych, repozytoriów.