Seminarium „Bibliotekarz – koordynator i uczestnik projektu”

30.01.2024 Seminarium

Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej zaprasza do udziału w Seminarium „Bibliotekarz – koordynator i uczestnik projektu”

seminarium.jpg

Termin: 22 lutego 2024 r. (czwartek) godz. 12.00 - 14.30.
Miejsce: Sala Posiedzeń Zarządu Okręgu Śląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Katowicach przy ul. Starowiejskiej 11.

Planowany przebieg sympozjum:

• 12.00 Powitanie zebranych
  • 12.15 - 12.40 „Inter Libros” - działalność Biblioteki Śląskiej - dr Marta Kasprowska-Jarczyk, Biblioteka Śląska.
  • 12.40 - 13.00 Program eTwinning w pracy szkoły i biblioteki - Marlena Kowalska, ambasadorka Programu eTwinning, założycielka i administratorka grupy eTwinning „Humaniści na TIK tak!”
  • 13.00 - 13.20 Razem można więcej! O projektach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach i katowickiego oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich - dr Anna Marcol, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich - Oddział w Katowicach.
  • 13.20 - 13.35 "Razem dobrze się czujemy", czyli projekt eTwinning w edukacji wczesnoszkolnej - Ewelina Pawłowska, Katarzyna Węgrzyńska, Miłosława Pasternak, Renata Sowada, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Częstochowie.
  • 13.35 – 14.15 Prezentacje działań nauczycieli bibliotekarzy, bibliotekarzy, nauczycieli.
  • 14.15 Podsumowanie spotkania.

Organizatorzy:

• Okręgowa Sekcja Bibliotekarska Związku Nauczycielstwa Polskiego w Katowicach;
  • Biblioteka Śląska w Katowicach;
  • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach;
  • Sekcja Bibliotek Szkół Wyższych przy ZO SBP w Katowicach.

Uczestnicy: zaproszeni goście, dyrektorzy szkół i bibliotek, bibliotekarze, nauczyciele i nauczyciele bibliotekarze.

Osoby chętne do prezentacji działań (w formie referatu, informacji wspartej prezentacją multimedialną, zdjęciami; czas. ok. 10 min.) proszone są o przesłanie informacji wraz z danymi uczestnika i reprezentowanej przez niego instytucji do 15 lutego 2024r. na adres: rsowada@znp.edu.pl

Udział w seminarium jest nieodpłatny, uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale. Dojazd i ubezpieczenie w zakresie uczestnika.

Szczegółowe informacje  na stronie  Sekcji Bibliotekarskiej ZNP