Dostęp testowy do bazy Education Source Ultimate.

09.01.2024 Dostęp testowy

Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej zaprasza do korzystania bazy Education Source Ultimate na platformie Ebsco.

Baza stanowi największe i najbardziej kompleksowe źródło danych z zakresu nauk pedagogicznych.

Baza zawiera ponad 2 000 pełnotekstowych czasopism oraz ponad 500 monografii i książek, w tym blisko 1 000 aktywnych czasopism pełnotekstowych. Zasoby bazy stanowią kompendium wiedzy o edukacji na każdym szczeblu, od wczesnego dzieciństwa do szkolnictwa wyższego, a także edukacji wielojęzycznej, edukacji zdrowotnej i metod testowania wykorzystywanych w procesie dydaktycznym.

Tematyka bazy obejmuje:
edukację dorosłych, pedagogikę porównawczą, edukację podyplomową, nauczanie zdalne, technologię edukacyjną, nauczanie początkowe, szkolnictwo wyższe, materiały instruktażowe, edukację religijną, edukację wielokulturową, relacje między nauczycielem a rodzicami, szkolną administrację, politykę edukacyjną, problemy społeczne, edukację specjalną, metody nauczania, edukację nauczycieli, szkolnictwo zawodowe i wiele innych.

Dostęp potrwa do 8.03.2024.