Ogłoszenie

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka Wydziału Elektrycznego w dniu 12.04.2024 czynna będzie w godzinach 11.00 - 15.30.

Targi Pracy 2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w Targach Pracy 2024, które odbędą się na Politechnice Częstochowskiej w dniu 10.04.2024 r. w godz. 10.00

Program publikowania otwartego Springer

W związku z podpisaniem umowy pomiędzy MNiSW i UW na finansowanie WBN w 2024 r., co nastąpiło w ostatnich dniach marca 2024 r., ICM wystąpił do wydawcy z prośbą o jak najszybsze wznowienie programu publikowania otwartego w ramach licencji krajowej Springer. Wydawca traktuje sprawę priorytetowo, ale przewiduje, biorąc pod uwagę konieczność ponownej konfiguracji kont dla kilkuset polskich instytucji korzystających z programu, że uruchomienie programu może potrwać do 2 połowy kwietnia 2024 r.

Biblioteka Główna w Mediatece

W dniu 21.03.2024 roku, z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Dzień Nauki z Politechniką Częstochowską.

Prezent na Mikołajki od platformy IBUK Libra

Platforma IBUK Libra przygotowała dla naszych czytelników Prezent na Mikołajki - dodatkowy pakiet książek z Literatury pięknej (beletrystyka, kryminał, sensacja, thriller). Tytuły będą dostępne w dniach 6-24 grudnia 2023.

3 grudnia – Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Dnia 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. W tym dniu na całym świecie organizowane są uroczystości, których celem jest promowanie praw Osób z Niepełnosprawnościami oraz podkreślanie potrzeby ich respektowania.