Informacja patentowa kluczem do sukcesu!

Europejski Urząd Patentowy (EPO) zaprasza doświadczonych użytkowników informacji patentowej, przedstawicieli MŚP, uczelni, sektora badań i rozwoju, a także instytutów badawczych sektora gospodarczego na Patent Knowledge Week. Wydarzenie odbędzie się 28-30 listopada br. w formacie online w języku angielskim.

Dodatkowe szkolenia biblioteczne

Biblioteka Główna uprzejmie informuje, iż dodatkowe szkolenia biblioteczne dla studentów I roku studiów stacjonarnych odbywać się będą w Bibliotece Głównej al. Armii Krajowej 36 (II piętro, pokój 309), w dniach 01.12.23 (piątek) i 02.12.23 (sobota), w godzinach 9.00 - 10.00 Serdecznie zapraszamy!

Ogłoszenie

Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej uprzejmie informuje, iż w dniu 28.11.2023 w godz. 12.00 - 15.00 w Bibliotece Głównej al. Armii Krajowej 36 w pok. 305 (II piętro) będzie pełnił dyżur Rzecznik Patentowy Krzysztof Górak. Serdecznie zapraszamy.

9 listopada – Europejski Dzień Wynalazcy

Dnia 9 listopada obchodzimy Europejski Dzień Wynalazcy. Pomysłodawcą święta jest berliński wynalazca i przemysłowiec Gerhard Muthenhaller. Z wynalazkami spotykamy się w życiu codziennym, w każdej dziedzinie życia. Ich powstaniu od zawsze towarzyszyło dążenie do ułatwienia, usprawnienia i podniesienia jakości ludzkiego życia, pracy i odpoczynku.

20.10.2023

19 października 2023 roku w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w Audytorium Fizyki imienia Profesora Szczepana Szczeniowskiego Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej odbyło się XIX Regionalne Forum Bibliotekarzy w Częstochowie „Biblioteka – szczęśliwe miejsce pełne wyobraźni i kreatywności".

20.10.2023

Tydzień Otwartego Dostępu 2023 w Bibliotece Głównej Politechniki Częstochowskiej

Tematem przewodnim tegorocznego Międzynarodowego Tygodnia Otwartego Dostępu, przypadającego na okres 23-29 października 2023 r., jest „Społeczność nad komercyjnością”.