17 maja - Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego

Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 27 marca 2006 roku po Światowym Szczycie Społeczeństwa Informacyjnego w Tunisie.

10.05.2022

Nowe książki w ofercie IBUK Libra

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, dla czytelników platformy IBUK Libra przygotował niespodziankę – dostęp do 71 publikacji nowości Wydawnictwa Naukowego PWN i wydawnictwa Lekarskiego PZWL . Książki będą dostępne w okresie 10-30.05.2022 r.

Konkurs na MASKOTKĘ

Zaprojektuj MASKOTKĘ dla Politechniki Częstochowskiej

12.04.2022

Dr hab. Dagmara Bubel Przewodniczącą Zarządu Sekcji Bibliotek Szkół Wyższych przy Zarządzie Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Katowicach

Miło nam poinformować, że Pani dr hab. Dagmara Bubel - dyrektor Biblioteki Głównej Politechniki Częstochowskiej została wybrana na Przewodniczącą Zarządu Sekcji Bibliotek Szkół Wyższych przy Zarządzie Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Katowicach i pokieruje pracą Sekcji w kadencji 2021-2025.

Programy publikowania otwartego

Zgodnie z Komunikatem z dnia 7.04.2022 r. zamieszczonym na stronach Wirtualnej Biblioteki Nauki uprzejmie informujemy, że programy publikowania otwartego działają na razie wedle wcześniejszych ustaleń.

22.03.2022

Dni Otwarte Biblioteki Głównej Politechniki Częstochowskiej i Ośrodka Informacji Patentowej