Webinaria Clarivate Analytics

Biblioteka Główna zaprasza na webinaria organizowane przez Clarivate Analytics które odbędą się w dniach 25 stycznia - 1 luty 2024 r. Szkolenia będą prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

Otwarcie Fabryki Pomysłów

W Bibliotece Głównej Politechniki Częstochowskiej 20 listopada 2023 została otwarta „Fabryka Pomysłów”. Uroczystego otwarcia dokonał Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol oraz Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

25.10.2023

Seminarium Springer Nature Virtual Summit "Books Now and in the Future: Accessible, Relevant, and Innovative"

Biblioteka Główna zaprasza na seminarium Springer Nature Virtual Summit "Books Now and in the Future: Accessible, Relevant, and Innovative", które odbędzie się 8 listopada 2023 r. w godzinach 12:00 - 14:15 (CET) na platformie zoom.

Jesienno- zimowa seria webinarów Elsevier

Jesienno- zimowa seria webinarów Elsevier Biblioteka Główna zaprasza na webinaria organizowane przez Elsevier, które odbędą się w dniach 19 września - 12 grudnia 2023 r. Szkolenia są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

13.07.2023

Kolejne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Dzięki uprzejmości Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami Politechniki Częstochowskiej wszystkie pomieszczenia w Bibliotece Głównej zostały oznakowane informacyjnymi tabliczkami z napisami w alfabecie Braille’a, a na każdym piętrze w budynku Biblioteki zostały zamontowane tyflomapy pomocne w orientacji przestrzennej dla osób niewidomych i słabowidzących.

System Biblioteczny KOHA

Uprzejmie informujemy, że w Bibliotece Głównej Politechniki Częstochowskiej wdrożony został nowy Zintegrowany System Biblioteczny KOHA.